logo

Vai piemērot PVN reversā kārtībā?

Lietuvas ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) apliekamā persona izraksta nodokļa rēķinu par www.cargo.ltpakalpojumu, atsauce rēķinā: “EU Directive 2006/112/EB56(1)”.Vai šādam rēķinam ir nepieciešams veikt PVN reversu? Kā pareizi to atspoguļot PVN deklarācijā?

Atbild Artūrs Breicis:
Iepazīstoties ar tīmekļa vietnes www.cargo.lt saturu, saprotu, ka šajā vietnē reģistrētie lietotāji ievieto informāciju (sludinājumus) par kravas transporta pakalpojumu piedāvājumiem un pieprasījumiem. Reģistrēts lietotājs, ievadot noteiktus parametrus, var atrast nepieciešamo transporta pakalpojuma sniedzēju vai kravu īpašnieku, kuram pārvadājums ir nepieciešams. Līdz ar to var secināt, ka pakalpojums ir uzskatāms par elektroniski sniegtu pakalpojumu atbilstoši Pievienotās vērtības nodokļa likuma 1.panta 4.1punktam.

Kopienas valsts uzņēmumam, sniedzot pakalpojumus elektroniski citas dalībvalsts apliekamajai personai (B2B jeb business-to-business darījums), pakalpojuma sniegšanas vieta jānosaka pēc vispārīgā principa. Uz šo principu ir atsaucies arī Lietuvas pakalpojuma sniedzējs. Saskaņā ar Eiropas Padomes direktīvas 2006/112/EK par kopējo pievienotās vērtības nodokļa sistēmu 56.panta 1.daļas k) punktu arī elektroniski sniegto pakalpojumu sniegšanas vieta ir vieta, kur ir pakalpojumu saņēmēja saimnieciskās darbības pastāvīgā vieta vai kur tam ir pastāvīga iestāde, kurai sniedz pakalpojumu, vai – ja tādu nav – pakalpojumu saņēmēja pastāvīgās adreses vieta vai parastā dzīvesvieta.

Tā kā pakalpojuma sniegšanas vieta ir nosakāma pēc pakalpojuma saņēmēja vietas, Latvijas uzņēmumam pakalpojums ir jāapliek ar PVN reversā kārtībā. PVN deklarācijā darījuma vērtība ir jāuzrāda PVN deklarācijas 50.rindā, aprēķinātais PVN – 55.rindā un priekšnodoklis – 64.rindā.

Publicēts: www.ifinanses.lv

  • Share

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *